۱۴۰۳ جمعه ۲۹ تير

معرفی

انجمن های علمی در هر دانشگاهی جایگاه ها و ساختار هایی برای فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان می باشد. دانشجویان آمار دانشگاه الزهرا (س) برای ایجاد انگیزه و نشاط و بالا بردن سطح علمی خود در میان دانشجویان سایر دانشگاه ها انجمن آمار را تشکیل دادند در واقع انجمن علمی دانشجویی آمار" دانشگاه الزهرا(س) با حمایت دانشگاه و دانشکده علوم ریاضی و گروه آمار طبق مفاد آیین نامه انجمن های علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تشکیل شده است . ما اعضای انجمن امیدوار هستیم بتوانیم با همت شما دانشجویان آماری سطح علمی و فرهنگی دانشجویان دانشگاه خود را بالا ببریم و بتوانیم افتخار آفرینانی برای دانشگاه خود باشیم.
تاریخچه
جرقه های شکلگیری انجمن علمی دانشجویی آمار دانشگاه الزهرا (س)، از اوایل سال 1392توسط تعدادی از دانشجویان ورودی سال 1392آمار این دانشگاه زده شد. با پیگیری های مستمر و چند ماهه ی این دوستان ، که به واقع اگر زحمت و تلاش های بسیار آنان نبود هیچگاه این انجمن شکل نمی گرفت،سرانجام در آبان سال 1392 مصادف با روز جهانی آمار ،انجمن علمی دانشجویی آمار دانشگاه الزهرا (س) آغاز به کار کرد و تا به امروز به فعالیت های خود ادامه داده است.

اهداف و ارکان انجمن علمی دانشجویی
ما دانشجویان آمار برای رفع کمبودها و کاستی هایی که بر سر راه خود مشاهده کردیم بی تفاوت رد نشدیم وآستین همت را بالا زدیم تا به نوبه ی خود سنگهای موجود بر سر راه خود و دوستانمان را برداریم و چراغی برای حرکت سایر دوستانمان در این مسیر روشن کنیم. باشد که از این مسیر سربلند خارج شویم.

ارکان اصلی انجمن عبارتند از :
الف) اعضای انجمن
انجمن های علمی دانشجویی مرکب از دانشجویان و علاقمندان به مشارکت و همکاری در فعالیت های انجمن می­باشند .
برای عضو شدن در انجمن پرکردن فرم عضویت و قبول مسؤولیت و وظیفه محول شده از سوی انجمن الزامی است.
ب) شورای مدیریت انجمن آمار
شورای مدیریت از طریق انتخابات از میان اعضای خود 5تن را با اکثریت نسبی به عنوان شورای مدیریت و 1 تن را به عنوان اعضای علی البدل برای مدت یک سال انتخاب می نمایند . شورای مدیریت بالاترین مرجع تصمیم گیری درخصوص فعالیت های انجمن می باشد و کلیه اعضا به صورتی مستقیم و غیر مستقیم در برابر آن پاسخگو هستند. با توجه به وضعیت فعلی انجمن و تصمیم گیری در خصوص تقسیم کار و تخصصی تر شدن کارها برای انجام هر چه بهتر وظایف و تعهدات ، به تصویب شورای مدیریت انجمن های علمی آمار از این پس اغلب فعالیت های انجمن در قالب 4کمیته ی روابط عمومی ، کمیته ی مالی ، کمیته علمی و اجرایی –پشتیبانی صورت خواهد پذیرفت.
مسؤول و مدیر هر کدام از این کمیته ها با توافق و تصویب در شورای مدیریت انتخاب می شوند.
هر کدام از این کمیته ها بخش هایی دارند که آن ها نیز وظایف مشخصی را انجام می دهند. هر کدام از این کمیته ها و بخش های آن ها با داشتن ارتباط موثر و کار آمد با دیگر بخش ها و کمیته ها جهت انجام وظایف خود به فعالیت مشغول هستند در نهایت این کمیته ها و زیر بخش های آن ها با ارتباط ارگانیکی که با یکدیگر دارند به همراه شورای مدیریت و دیگر ساختار های انجمن ، کلیتی یکپارچه را تشکیل می دهند وبه صورت سیستمی منسجم در جهت نیل به اهداف بلند مدت و استراتژیک انجمن گام بر می دارند.
به بیانی دیگر:
شورای مدیریت : عالی ترین مرجع تصمیم گیری برای انجمن است که اعضای آن در انتخاباتی که برگزار می گردد انتخاب می شوند.
کمیته : اغلب فعالیت های انجمن توسط کمیته ها صورت می گیرد. در حال حاضر انجمن دارای 4کمیته علمی، روابط عمومی ،اجرایی – پشتیبانی و مالی است.
مسؤول هر کمیته با توافق و نظر شورای مدیریت از میان اعضای همین شورا انتخاب می شوند . این مسؤولین در قبال فعالیت های کمیته ی خود تنها در برابر شورای مدیریت پاسخگو هستند .
بخش : هر کمیته با توجه به تفکیک وظایف درون آن ، از بخش هایی تشکیل شده است . هر کدام از این بخش ها دارای مسؤول مشخص است که این مسؤول در قبال فعالیت های بخش خود تنها در برابر مدیر کمیته پاسخگو است.
زیر بخش: هر بخش ممکن است برای تسهیل در امور به زیر بخش هایی تقسیم شود.
این زیر بخش ها نیز دارای مسؤول مشخص است که تنها در برابر مسؤول تخش پاسخگو است.
اعضای انجمن علمی دانشجویی بر اساس آیین نامه های داخلی انجمن که توسط شورای مدیریت تدوین می­شود.

تاریخ به روز رسانی:
1397/12/08
تعداد بازدید:
3960
انجمن آمار
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، ساختمان خوارزمی، طبقه پنجم، دانشکده علوم ریاضی
  کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188047861+
فاکس : 982188058470+
 math.alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.